Jak dbać o gitarę akustyczną?

Gitara jest instrumentem uniwersalnym, który doskonale sprawdza się w każdym gatunku muzycznym. Jest tak dlatego, że instrument ten jest bardzo podatny na kreowanie brzmień. Możemy używać różnych wzmacniaczy i efektów gitarowych, dzięki którym zmienimy brzmienie naszej gitary nie do poznania.

W przypadku gitary akustycznej jest tak, że zazwyczaj wybieramy ją dlatego, że już posiada doskonałe brzmienie, w którym nie chcemy zbyt wiele zmieniać. To nie oznacza jednak, że nie powinniśmy o nią dbać, ponieważ gitara akustyczna jest bardzo delikatna, więc powinniśmy przykładać bardzo dużą wagę do tego, by utrzymać ją w jak najlepszej kondycji. Gitara akustyczna jako dumna posiadaczka pudła rezonansowego, jest narażona na wiele czynników, takich jak temperatura. Drewno może wysychać i pękać, dlatego nie powinniśmy trzymać instrumentu w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera. Warto zaopatrzyć się w nawilżacz, taki jak na przykład ten marki Planet Waves. Od czasu do czasu należy włożyć nawilżacz do otworu rezonansowego i dzięki temu prostemu zabiegowi nie będziemy się martwić o to, że drewno w instrumencie popęka.

Dbanie o gitarę nie kończy się jednak tylko na używaniu odpowiednich środków. Podstawą jest to, by nie zostawiać instrumentu w miejscach uczęszczanych przez domowników i by obchodzić się z nim delikatnie. Choć jest to dla każdego wiadome, to nie powinniśmy o tym zapominać, ponieważ unikniemy dzięki temu wielu problemów.

Back to Top