Jak ułatwić sobie pracę w studio i na scenie?

Od zawsze człowiek dążył do tego by wykonywana praca była lżejsza, łatwiejsza a jednocześnie wydajniejsza. My w dobie XXI wieku jesteśmy przyzwyczajeni do wysoko rozwiniętej technologii, komputeryzacji, cyfryzacji oraz automatyzacji i na bieżąco z tego dobrodziejstwa korzystamy. Niestety często koncentrujemy się tylko na tych najnowszych wynalazkach zapominając jednocześnie, że jest cała masa dodatkowych akcesoriów, które już jakiś czas temu zostały wymyślone a znacząco mogą ułatwić nam funkcjonowanie zarówno na scenie jak i podczas pracy w studio.  

Pomocne dodatkowe akcesoria 

Takim nieodzownym elementem znajdującym się zarówno na scenie jak i w studio nagraniowym są wszelkiego rodzaju statywy. Najczęściej są to statywy pod mikrofony oraz te pod instrumenty. W przypadku orkiestr na scenie znajduje się też duża ilość pulpitów pod nuty. Ale oprócz tych podstawowych najczęściej spotykanych statywów jest część muzyków, którzy dla usprawnienia swojej pracy mają na swoim wyposażeniu jeszcze różnego rodzaju dodatkowe statywy i uchwyty. W przypadku np.: perkusistów są to różnego rodzaju uchwyty dedykowane na pałki perkusyjne, miotełki itp. akcesoria, które wykorzystuje muzyk podczas gry a które powinien mieć je pod ręką. Taki uchwyt z pojemnikiem na te akcesoria instaluje się do dowolnego statywu znajdującego się najbliżej muzyka.

Akcesoria gitarowe: https://www.tremolo.pl/sch/Artykuly/Gitary/Z_ycie-z-gitara_.html#cont

Jest też spora część muzyków, którzy zamiast tradycyjnych nut wykorzystują specjalne czytniki cyfrowe np.: tablety. Warto w takim przypadku też zaopatrzyć się w specjalnie dedykowany uchwyt do takiego urządzenia. Taki uchwyt możemy zamocować np.: na statywie przy naszym instrumencie (w przypadku instrumentów klawiszowych). Jeżeli natomiast pracujemy na słuchawkach jako np.: didżej w klubie, czy reżyser dźwięku w studio, to też warto mieć specjalne miejsce, gdzie nasze słuchawki będziemy mogli odłożyć. Najczęściej kładziemy je gdzieś na bok lub na stół, a przecież są w sprzedaży bardzo fajne uchwyty specjalnie dedykowane pod słuchawki. I tak jak na przykład gitarzysta czy saksofonista bez względu na to, czy kończąc grę na chwilę, czy dłużej to nie powinien odkładać instrumentu byle gdzie tylko, albo do futerału, albo powinien odstawić instrument na specjalnie dedykowany do tego przeznaczony statyw. Didżej czy reżyser dźwięku w studio ściągając słuchawki z głowy również powinien odłożyć słuchawki na swoje stałe miejsce. Natomiast grając długie koncerty dobrym i funkcyjnym rozwiązaniem są specjalne uchwyty do napojów. Jest to fajne a przede wszystkim estetyczne i bezpieczne rozwiązanie.  

Akcesoria i instrumenty dla najmłodszych http://muzyk.net/bumbumrurki-pl/

Podsumowanie 

Na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo dużo różnorakich statywów i uchwytów. Począwszy od tych podstawowych pod kamerę, laptopa, tablet, czy smartfona, a kończąc na tych najbardziej wymyślnych. Część z nich jest dedykowanych pod konkretne urządzenie, ale często zdarza się, że dany uchwyt może doskonale sprawdzić się przy zupełnie innym urządzeniu. Jeżeli więc mamy jakieś urządzenie, które do dnia dzisiejszego nie ma swojego ustalonego stałego miejsca, to może warto pomyśleć i takie mu stworzyć. Dzięki temu będziemy mieli bardziej zorganizowane miejsce pracy, a poza tym zdecydowanie przyjemniej i estetycznie to wygląda, zwłaszcza jeżeli występujemy gdzieś na scenie przed publicznością.  

Back to Top