Kostki gitarowe

Gitara jest niezwykle popularnym instrumentem i nie ma co do tego wątpliwości, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym co konkretnie wpływa na jej popularność? Instrument ten wybieramy z różnych powodów, ale najczęściej kierujemy się tym, że gitara prezentuje się doskonale i jest mobilna, jednak najważniejsze dla każdego jest to, że ten instrument po prostu wspaniale brzmi, bez względu na to o jakim rodzaju gitary mowa. Co więcej, brzmienie każdej gitary można wzbogacać na różne sposoby, na przykład poprzez użycie innych przetworników, wzmacniaczy czy efektów. Zmianę brzmienia najlepiej jednak zacząć od podstaw, czyli od wyboru odpowiedniej kostki gitarowej, znanej także pod nazwami takimi jak piórko czy plektron.

Kostki występują w różnych kształtach, jednak najważniejsza jest jej grubość. Dla wielu gitarzystów dobrą grubością na początek jest 0,88mm, którą znajdziemy na przykład w kostce Dunlop Tortex. Koszt piórka do gitary bardzo często nie przekracza nawet złotówki, dlatego bardzo rozsądnie jest zaopatrzyć się w kilka kostek o zupełnie różnych grubościach. W ten sposób szybko sprawdzimy jaki rozmiar jest dla nas odpowiedni.
Poza standardowymi kostkami znajdziemy także bardziej wymyślne, na przykład wykonane z metalu lub drewna. Niezależnie od tego na jakie piórko się zdecydujemy, pamiętajmy, że najważniejsze jest to by grało nam się wygodnie i by cały ten proces przynosił nam radość.

Back to Top